Popis služby Stránky

Stránky Hawigerů je jednou ze služeb Google Apps. Proto můžete využít oficiální stránky s nápovědou.

Stránky slouží pro vytváření a správu webových stránek. Přitom lze počítat minimálně s pěti typy stránek - Webová stránka (vytvoří statickou textovou stránku), Oznámení (stránka, která umožňuje vkládat krátké texty, které se řadí dle času vytvoření), Úložiště souborů (stránka , která umožňuje vytvářet seznamy souborů, jež je následně možné z takové stránky stahovat), Seznam (stránka, která umožňuje vytvářet jednoduchou tabulku záznamů s tím, že si autor stránky mže sám nadefinovat sloupce) a Úvodní stránka (zvláštní typ stránky, který dovoluje jakémukolv návštěvníkovi vložit tzv.gadgety).
Takto vytvářené stránky mohou být samozřejmě doplňovány vybranými objekty (obrázky, dokumenty, mapou apod.). Veškeré stránky se strukturují pomocí tzv. vnoření, čímž vzniká stromová struktura (většinou přístupná pomocí panelu Navigace).

Pro celý web pak lze nastavovat sdílení, případně sledovat změny.

Poznámka: Stránky si může vytvářet jakýkoliv uživatel, který si zaregistruje účet (viz návod). Je-li uživatel zaregistrován v doméně hawiger.cz může nastavovat pravidla pro sdílení stránek uvnitř této domény.
Comments